з досвіду вчителів англійської мови Гулямової К.Е., Шпак О.В.
Англійська мова, як міжнародна мова світу, стає ще більш популярною через повномасштабне вторгнення росії в Україну. Процент українців вивчати англійську зростає щомісячно, а мати можливість розвивати навички говоріння і розірвати «ланцюжок» страху та невпевненості може бути викликом сьогодення. Громадська організація «ЕНДЖІН» є дивовижною можливістю, що об'єднує українців, які вивчають англійську мову, з англомовними волонтерами з усього світу для проведення щотижневих індивідуальних онлайн-сесій. Програма відкрита для українців (10-35 років) та волонтерів (від 14 років). Це чудовий шанс здобути потрібні знання і поліпшити навички англійської мови у професійних спільнотах від ENGin Program.
Вчителі англійської мови Миколаївського ліцею № 9 Шпак О.В., Гулямова К.Е. долучились до програми, запропонованою Міністерством освіти і науки України, розробленої ENGin Program. Протягом 3 місяців вчителі мали унікальну можливість спілкуватися з носіями англійської мови, волонтерами з США, поглиблювати знання наживо та отримати цінні ідеї, сучасні розробки та опановувати новітні педагогічні технології.
ОСНОВНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО «ENGin 4EDU»
Програма підвищення кваліфікації від «ENGin 4EDU» має 2 етапи.
Перший етап програми тривала з 1 листопада 2023 року по 18 лютого 2024 року. Це час, коли викладачі ENGin мали провести 15 відеозустрічей із волонтерами ENGin і виконувати завдання в Google Classroom. Кожному учаснику можуть знайти волонтера ENGin раніше чи пізніше дати початку, але все одно провести кількість зустрічей за вказаний період часу можливо за будь-який період.
Другий етап програми стартував 19 лютого і закінчиться 12 травня. Це ще 3 місяці відкритих дискусій з волонтером. Вчителі продовжують вдосконалювати свою розмовну англійську, досліджуючи теми, які найбільше цікавлять.
Які теми входять до навчання в «ENGin 4EDU»?
«ENGin 4EDU» охоплює такі теми, як lifelong learning, modern educational approaches, creativity and innovation in education, effective classroom management, hard and soft-skills for teachers, digital literacy and AI usage for learning; ethical education, diversity, equity, inclusiveness, self-сare and wellbeing in educational area. План програми «ENGin 4EDU» складається з 15 тем уроків з їх коротким описом і дає короткий огляд програми
Рис. 1. План програми підвищення кваліфікації від «ENGin 4EDU»
Які домашні завдання отримують в Google Classroom?
Протягом навчання вчителі стали учнями та отримували завдання від викладачів програми на вебсервісі Google Classroom. Кожний тиждень навчання був присвячений певні темі програми та мав первний дедлайн. Після виконання завдання викладач оцінює на 1/1 та у разі виникнення питання залишає коментарій. Викладачі програми, зазвичай носії мови, відкриті до питань та дискусій. Вчитель англійської мови Гулямова К.Е. каже: «Я залишилась задоволеною під час навчання. Після виконання завдань намагалася писати викладачеві стосовно моєї роботи. Наприклад, це було легко чи навпаки. З труднощами не стикалася, адже все було зрозуміло та цікаво»(рис. 2).
З досвіду роботи вчителя англійської мови Шпак О.В : «Завдання дійсно цікаві та різноманітні. Відчувається підтримка з боку тьюторів. Завжди отримуєш зворотній зв'язок, а найголовніше- тебе розуміть і підтримують англійською» (рис. 3).
Підбір волонтера в «ENGin 4EDU».
Процес підбору волонтера не є важким етапом. Перед тим, як організація шукає волонтера для учасника, потрібно заповнити інформацію про себе. На пошту надсилають лист, де зазначають посилання. Після того, як перейти за посиланням, можна побачити віконце з власним кабінетом. В цьому кабінеті учасник зазначає усю інформацію про себе: вік, стать, працевлаштування, хобі, інтереси, релігія і тд. При заповненні інформації можна також вказати стать волонтера, який підходить учаснику. При пошуку волонтера організатори програми підбирають за схожими інтересами співрозмовника. Як тільки партнера знайдено, приходить лист на пошту з електронною адресою волонтера. Тобто, задача учасника – зв’язатися, познайомитися та домовитись стосовно зустрічей. Якщо волонтер учаснику не сподобався за певними причинами, то учасник має право змінити волонтера. Для цього потрібно звернутися до адміністратора та вказати певні причини пошуку нового співрозмовника. «Перша зустріч була хвилюючою, бо я не знала, як виглядає жінка. Але як тільки я побачила мою Джені, я була у захваті! Приємна жіночка, яка не виглядає на 71 рік! Ввічлива, добра, чуйна та неперевершена. Наші зустрічі, як новий ковток повітря… Я люблю свою волонтерку!» - ділиться враженнями Гулямова Карина.
«Прокачати англійську, використовуючи новітні технологіі- це необхідніть, яку диктує наш час. А от ,що стало цілковитим викликом та несподіванкою для мене- це кореспонденція з колишнім військовим, а наразі чудовим вчителем американської приватної школи (Gunston School, a private day school) Містером Джимом. Ми листувались майже місяць, а от зустрітися онлайн так і не вийшло, оскільки не всі американські вчителі опанували сучасні технологіі. Але листування також -рушійна сила мови. Мені сподобалось, що команда програми Енджін за моїм запитом одразу допомогли і сконтактували мене з неперевершеною Донною з Масаччусетсу. Донна- колишній економіст, чудова жінка ,а найцікавіше-палкий прихильник та supporter нашої Украіни. . Кожна зустріч давала змогу не тільки обговорити цікаві педагогічні статті, а також історію України, її становлення як незалежної держави та культурну спадщину. Я дуже вдячна ,що маю змогу бути тим невеличким ланцюжком, який пов’язую наші країни. Донна і досі надихає мене ,постійно підтримує, надсилає мотивуючі фото.. » - ділиться досвідом Шпак Олена.
Про що говорити з волонтером?
Волонтер є співрозмовником та колегою водночас. Для учасників-вчителів програма «ENGin 4EDU» підбирає «вчителів на пенсії», які мають певний досвід викладання англійської мови в школах, коледжах чи університетах та мають змогу поділитися методиками викладання із іншими. Тематика тижня навчання тісно пов’язана з зустрічами, тобто учасники можуть спілкуватися про певний урок з волонтером та ділитися своїми дуками щодо цього. Окрім цього, можна підіймати будь-які теми, які цікаві та доречні. «Наше спілкування проходить за різними темами. Я ціную Джені за те, що вона завжди відкрита до нової інформації, як я. Якщо я питаю її, а вона не знає, ми шукаємо відповідь на питання разом. Звичайно, теми навчання обговорюються обов’язково, тому що це частина моєї роботи і мені важливо знати її думку. Останнім часом ми спілкуємося про штучний інтелект та ефективність використання нових платформі на уроках для залучення підлітків до дискусії. Меня подобається її підхід!» - розповідає Гулямова Карина(рис.4).
З досвіду Шпак О.- «Будь-яка зустріч онлайн з носієм є безцінним досвідом, вдосконаленням та можливістю стати на один крок більш просуненим користувачем мови, яку вчиш довгі роки. Обговорювали різні тематики ,від побутових до суспільно-політичних, вивчила багато медичної термінології, оскільки батьки моєї волонтерки -люди похилого віку і мають безліч проблем зі здоров’ям. Вважаю, що сумісна співпраця є гарним досвідом не тільки для українських вчителів, а й для американських волонтерів, адже розширення горизонтів – завжди збагачує людину, робить її людиною світу»(рис. 5).
Програма ЕНДЖІН є потужною підтримкою для учасників, адже під час розмови українські вчителі діляться думками стосовно життя в Україні та інших країнах. Це важливий шанс розповісти усьому світу про український народ, жагу до свободи та незламність країни. Волонтерка Шпак О. Донна прислала фотографію з одного з мітингів в США(рис. 6).
ЩО МИ ОТРИМАЛИ?
Після закінчення навчання та зустрічей з волонтерами кожен вчитель отримує сертифікат про підвищення кваліфікації, який є показником плідної роботи протягом всього часу. 3 місяці нової інформації, методик викладання мови, сучасних платформ та ресурсів освітнього характеру, мовної практики, виконання завдання та багато позитивних емоцій зробили українських вчителів кращими та сильнішими. Вчителі англійської мови Шпак О.В, Гулямова К.Е. вдячні громадській організації «ЕНДЖІН» за всю зроблену роботу для вчителів в цей нелегкий час!
Comments