top of page

За підсумками Чверті ФІЛОЛОГІЇ

Обновлено: 5 апр.

з досвіду роботи кафедри філології

Позаурочна робота з предмета. Актуально?  Звичайно, так,  в умовах воєнного стану важливо створити в закладі творчу, мотивуючу атмосферу пізнання світу. Сьогодні це не просто. Наш освітній заклад відмовився від предметних декад через різні причини: війна, дистанційна форма навчання, … Вимушені керуватися правилом: щоденно «робіть те, що можете, з тим, що маєте, там, де ви є». Тому обрали формат - предметних чвертей. Науково-методичною радою було розроблено положення, в якому прописано основні поняття, завдання, порядок проведення заходів... Для  команди педагогів було важливо об’єднати всіх учасників освітнього процесу: ліцеїстів, педагогічний колектив, батьків. Хотілося б, щоб все було прозорим, зрозумілим, цікавим. Чи вийшло? Думаю, так. Достатньо креативно пройшли ЧВЕРТІ: самоврядування, суспільно-гуманітарних дисциплін. 

     Добігла кінця третя чверть - ЧВЕРТЬ ФІЛОЛОГІЇ. Кафедра мовників презентує своє бачення на цей незвичайний формат організації позакласної роботи з предмета, формат, що дає можливість для учнівського і педагогічного самовираження та творчості, розвивати лідерські якості та співпрацювати, вивчати рідну та іноземну мови у різноманітних контекстах, збагачувати культурний досвід та розуміти мову, культуру, традиції у контексті суспільства, створювати  сприятливу атмосферу для вивчення та підтримки ліцейської спільноти. 

    Чверть ФІЛОЛОГІЇ – це творчий проєкт учителів-мовників, що спрямований на формування в учнів таких компетентностей:  навчатись впродовж життя, соціальні і громадянські компетентності, спілкування державною мовою, усвідомлення ролі ефективного спілкування, глибоке розуміння власної національної ідентичності, критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ).

       Тому  третя чверть розпочалася  нестандартно і урочисто:  відкриттям Чверті ФІЛОЛОГІЇ. Над сценарієм працювала креативна команда учнів і педагогів. І на годині спілкування представники учнівського самоврядування презентували авторський проєкт «Мандруємо ЛІЦЕЇДОЮ» (цікаво, що подкасти до  презентації - анонсу зупинок є авторські). 

  Інтригуючі назви зупинок:

  • Бої гладіаторів,

  • острів Код нації,

  • ріка Поезії,

  • Галерея героїв,

  • Книжковий Лувр,

  • Порт-квіз,

  • острів Етикет,

  • Туманний альбіон,

  • Кіноострів  –  мотивують до пізнання. 

   Кожна станція – це простір для реалізації своїх інтересів та знань, це позитивні емоції та спілкування.



Інтерактивна гра, мовний тренінг, засідання літературного клубу, урок-подорож, поетичний челендж, віртуальна екскурсія, інтерактивне малювання, кінофестиваль - це активності, які були запропоновані ліцеїстам. Учителі філології продемонстрували готовність до викликів, реалізовували свої сміливі  ідеї, використовуючи і ШІ, і потужні онлайн - ресурси: Genially, Padlet, Canva, Story Map, додатки пакету Google Workspace тощо.                                                                                                                                                     Творчий характер педагогічної діяльності вимагає від учителя постійного розвитку. Професія вчителя – одна з тих, яка змушує людину весь час зростати, змінюватися відповідно до нових соціальних вимог, до нових запитів суспільства, учнів, кожне наступне покоління яких привносить нові цінності, традиції, норми спілкування. Учитель не може дозволити собі «зупинитися» на тому етапі розвитку та освіти, який він має. Тож за планом Чверті ФІЛОЛОГІЇ  пройшли методичні заходи і для вчителів, а саме майстерки від ПРОФІ за темами:

Гаслом заходів є такі слова: «Вмієш – навчи колегу».

  До заходів чверті були залучені батьки ліцеїстів. Для  них було проведено батьківський онлайн-лекторій “Права та обов’язки батьків”, а також вони стали активними спостерігачами і вболівальниками.

    Інформація про всі активності, висвітлювалася на сторінках сайту ліцею,  на медіаплатформі «#ПЕДАГОГ_МКЛ»,  в соціальних мережах «Фейсбук», «Інстаграм», "Телеграм".

     Заходи чверті філології сприяли розвитку комунікативних навичок учнів, удосконаленню вмінь спілкуватися українською мовою,  сприяли розвитку самостійності, відповідальності,  ініціативності учнів, формували пізнавальний інтерес до предметів філологічного циклу.

Наталя Рибак

 

 

     

 

165 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page