top of page

"РОДЗИНКА" УРОКУ АБО "НАЙСМАЧНІШЕ" ДЛЯ УЧНІВ



"Prioritise fun, the learning will come".

İlknur Kulalı, English teacher

Навчання відіграє важливу роль в сьогоденні: кожен намагається вчитися, тягнутися до кращого, бути розумніше й кмітливіше. Вчителі, педагоги, наставники - справжні герої, адже саме вони готові не тільки навчати, а й допомагати, розуміти, поважати і любити. Це ті, хто навчають, незважаючи на навколишню ситуацію, з якими зіштовхнулися мілліони українців. Але виникає питання: "Яким чином можна зробити урок цікавім, незвичайним, незабутнім?"



Кожен вчитель є майстром своєї справи, бо обирає різні методики і техніки навчання. Уявімо, що педагог - "кулінар педагогічної праці". Для того, щоб приготувати смачну страву, десерт тощо, треба не тільки знати алгоритм дій, а й вкладати свою душу. Ось і вчителі роблять все можливе, щоб учні почували себе замотиваваними на уроці. Учнівська мотивація - один з найпоширеніх челленджів серед вчителів. Багато, хто не знає, не розуміє чи просто не має сил задля боротьби з немотивованістю дітей. В такому випадку треба пам'ятати, що педагогічна кулінарія - це наше звання, з яким ми живемо кожного дня. Таким чином, вчителі, як освітянські кулінари, мають свої "родзинку" уроку.




Дистанційне навчання надає багато можливостей, завдяки яким вчителі мають змогу використовувати навчальні платформи, сайти, ресурси та джерела. Підкреслюємо, що кожен для себе обирає те, що вважає за потрібним. Але найголовніше в цьому питанні - це те, що вчитель повинен відштовхуватися не від своїх інтересів, а від учнівських. Педагог, попрацювавши рік чи більше із учнями, знає, що буде доречним при використанні того чи іншого ресурсу, а що стане банальним та нудним. Якщо вчитель перебуває в процесі знайомства, то можна на перших уроках вводити різні завдання, які допоможуть зрозуміти подальший хід навчання.

"Родзинка" уроку", або "вишенька на торті" є вагомою частиною будь-якого уроку. Дистанційний урок відрізняється від звичайного, адже має свої нюанси, але може бути набагато цікавішим, якщо заздалегідь продумати хід уроку і дозволити учнями не тільки вчитися, а роботи це розважаючи. Що ж може стати "найсмачнішим" для дітей під час навчання? Очевидно, що це будуть інтерактивні розробки.

Слід зазначити, що на уроці багато "родзинок" не повинно бути, адже діти стануть нудьгувати. Таким чином, вчителю слід обрати один або два ресурса, які зроблять урок незабутнім.

По-перше, навчальні платформи діляться на різні категорії. Це означає, що кожен вчитель обирає ресурс в залежності від мети уроку. Наприклад, якщо вчитель ставить за мету обговорити тему незвичайним способом, то можна використати Tricider, Canva, WordWall, Flippity тощо.

По-друге, кожний ресурс можна "обіграти", тобто застосувавати так, як заманеться. Наприкад, платформа Quizziz цікава не тільки тим, що там можна створювати презентації, а й тим, що можна одразу проводити опитування.

По-третє, існують безкоштовні "родзинки", а це означає, що вчитель може обрати для себе те, що йому зручно.

По-четверте, не існує такого предметника, який не обрав би онлайн-інструмент. Наприклад, вчитель української, англійської, німецької та інших мов може взяти до уваги такий ресурс, як Story Dice, в той час вчитель історії чи географії може обрати Flippity, Interacty або Presentationgo.

По-п'яте, класні години також можуть стати цікавішими. Наприклад, FutureMe -незвичайний ресурс, який стане в нагоді абсолютно кожному. Діти можуть написати собі листа у майбутнє та трішки "перезавантажитися". Якщо дитина захоче, то вона може поділитися своїми мріями, бажаннями та цілями із однокласниками та класним керівником.

Нарешті, слід сказати, що таких платформ дуже багато на просторах інтернету. Серед них є генератори (генератор QR коду(uk.qrcodechimp.com), генератор звуків(noisli.com), пазли(jigsawplanet.com), меми(uk.rakko.tools), ребуси(rebus1.com), кросворди(childdevelop.com)), інтерактивні вправи (WordWall, Interacty, Flippity, FutureMe, Quizziz, Kahoot, Quizlet, LearningApps, Mentimeter, Sociation.org), інтерактивний контент урок (Genially, Padlet, Jamboard, SlidesMania, Classroomscreen, Presentationgo, Canva, Wizer.Me), відео-ресурси (Screencastify) та колажі (HolstPrint, BlogGif, PiZap).

Дистанційне навчання, як бачимо, для вчителів та учнів не є безефективною формою здобуття знань, а навпаки, може стати однією із "цікавинок" процесу. Найголовніше для педагога - це намагатися урізноманітнити уроки, змінюючи ресурси від одного до іншого. Не всі учні виступають "за" стабільність, тобто для деяких вмотивованість постає у зміні форм навчання. Це означає, що час від часу "вишенька на торті" повинна змінюватися на "чернослив", "малину" або "кокосову стружку". Підкрелюємо, чим більше ідей, тим краще для дітей дається навчання дистанційно. Отже, можна зробити висновок, що "педагогічні майстри кулінарії" особливі, адже іхні шедеври готуються по-своєму. І тільки сам педагог визначає для себе, що стане його "родзинкою" уроку сьогодні.

68 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page