top of page

Молодь UActive: громадянська освіта та лідерство

Обновлено: 9 мая

«Молодь UActive: громадянська освіта та лідерство» - онлайн-інтенсив з лідерства, громадянської освіти та проєктного менеджменту. Дві команди «9-й елемент» та «Сильні ідеями» пройшли інтенсив для молоді, який організував благодійний фонд SavED та освітня фундація GoGlobal. Протягом трьох тижнів учасники вивчали основи громадянської освіти, розвивали лідерство і навички створення власних проєктів.



Два рази на тиждень учасники команд проходили навчання з менторами, дізнались більше про те, де знайти цікаві ідеї для власного проєкту, однодумців, та ресурси на реалізацію власного проєкту. Команди розробили соціально важливі проєкти та запітчили свої ідеї.

Обидві команди десятикласників ліцею отримали гранти для реалізації своїх проєктів: команда «Сильні ідеями» - воркшоп «ProfiStart: зроби правильний вибір!» та «9-й елемент» - фестиваль домашньо-вуличної культури «StreetHouse». Наші найкращі проєкти отримали фінансову підтримку на реалізацію своїх ініціатив.

26 січня відбувся довгоочікуваний фестиваль домашньо-вуличної культури StreetHouse. У проєкт були залучені не тільки учасники команди "9-го елементу", а й понад сімдесяти гостів, що відвідали захід з метою наверстати витрачену за роки дистанційки соціальну активність.

Програма фестивалю включала найрізноманітніші активності.

Мистецький простір став приємним місцем для реалізації власного творчого потенціалу на папері. 

Ретро фотозона допомогла наповнити плівки наших камер яскравими фотографіями, які буде так приємно розкласти на столі і показати онукам. 

Дзеркальний хол зробив "хід конем" увібравши до себе спортивний дух настільних ігор, що збирає навколо себе здоровий дух молоді.

Кава брейк - це не тільки перерва на чай з печивом, а ще й місце найтепліших розмов, що наповнили простір їдальні приємною атмосферою, наче пара з чайників.

Не варто забувати про зону-музону, що дала можливість місцевим музикантам аматорам знайти свою авдиторію та сприяла згуртуванню колективу, бо музика об'єднує серця.

Заключенням програми StreetHouse стала гра "Бої гладіаторів", заснована на ТВ-шоу "Хто Зверху?". Захоплююче змагання стало епічним закінченням фестивалю як для гравців, так і для глядачів, що розривалися з трибуни, підтримуючи свої команди.

Також на наш захід завітали майстри з малювання на пряниках і провели майстер-клас для гостей фестивалю.

Фестиваль домашньо-вуличної культури StreetHouse переніс нас у час та місце, якого нам так не вистачало, відвідати яке ми так прагнули вже не перший рік. Сподіваємося на  нові  зустрічі, не зважаючи на те, чи будуть вони "у рамках проєктів" чи поза ними, бо ті хто прагнуть - завжди добиваються.

Воркшопи «ProfiStart: зроби правильний вибір!» – проєкт, розрахований на підлітків 14-18 років. На зустрічах ми розглядали найактуальніші професії, щоб допомогти зробити правильний вибір. Для успішної реалізації проєкту запрошували представників різних галузей діяльності, які детально розказували про реальні "плюси" та "мінуси" своєї професії. Наприкінці інтерв’ю відвідувачі ставили спікерам питання, які їх зацікавили.

І воркшоп (16 лютого) – професії в психології. Було 56 учнів (36 з нашого ліцею та 20 з інших навчальних закладів) + 10 вчителів.

Спікери:

1. Інна Козлова – практичний психолог закладу освіти.

2. Русаліна Калмик – психологиня, арт-терапевт, психотерапевт напряму імагітатимно-кататимної терапії.

3. Людмила Опанасенко – психолог-практик, науковець (кандидат психологічних наук), викладач Чорноморського національного університету ім. Петра Могили.

4. Марина Дробишева – кризова психологиня, юнгіанський консультант, казкотерапевт, ігропрактик.

Де можна сьогодні здобути освіту психолога в місті Миколаїв? Про це розповіли представники Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Враження неймовірні: розглянули різноманітні питання, звернули увагу на аспекти професії, вплив професії на особисте життя, затребуваність психологів у наш непростий час. Спікери надали нам багато корисної та цікавої інформації, поділилися досвідом, що може знадобитися на шляху у майбутніх психологів.

 

ІІ воркшоп (23 лютого) – професії у сфері медицини. Було 46 учнів (32 з нашого ліцею та 14 з інших навчальних закладів) + 9 вчителів.

Спікери:

1. Наталя Попова – дитячий лікар-кардіолог, завідуюча кардіонефрологічним відділенням Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні.

2. Руслан Герасимов – судово-медичний експерт Миколаївського обласного бюро судово-медичної експертизи.

3. Дар’я Комісарова – ветеринарка ветеринарної клініки Анни Полянської.

Де можна сьогодні здобути медичну освіту в місті Миколаїв? Про це розповіли представники Навчально-наукового медичного інституту Чорноморського національного університету імені Петра Могили й Миколаївського національного аграрного університету (спеціальність «Ветеринарна медицина»).

Діалог був цікавий, змістовний, динамічний.

 

ІІІ воркшоп (1 березня) – будівельно-інженерні професії.

Було 54 учнів (39 з нашого ліцею та 15 з інших навчальних закладів) + 10 вчителів+2 батьків.

Спікери:

1. Тетяна Дубельт - інженер-будівельник, кандидатом технічних наук в галузі будівництва;

2. Анна Шелест - архітекторка;

3. Оксана Очередна - дизайнерка інтер'єру.

Зустріч пройшла в невимушеній відкритій атмосфері. Аудиторія жваво цікавилась тонкощами роботи спікерів та з великим інтересом слухала класні історії із їхньої практики. Дуже динамічний формат чергового воркшопу сподобався всім її учасникам.

Де можна сьогодні здобути освіту в цій сфері? Про це розповіли представники Миколаївського будівельного фахового коледжу Київського національного університету будівництва і архітектури.

 

ІV воркшоп (8 березня) – професії в сфері IT.

Було 57 учнів (41 з нашого ліцею та 16 з інших навчальних закладів) + 8 вчителів.

Спікери:

1. Максим Хребтов - системний адміністратор IT-компанії.

2. Олена Кучинська – програмістка.

3. Максим Гусар - кіберполіцейський.

Корисно, змістовно, позитивно пройшла зустріч. Присутні отримали задоволення від спілкування з провідними фахівцями. Де можна сьогодні здобути освіту в цій сфері? Про це розповіли представники Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова та Чорноморському національному університеті імені Петра Могили.

Всього в 4-х воркшопах взяли участь 213 учнів (148 з ліцею № 9 та 65 з інших закладів освіти)



Проактивні, відповідальні та сміливі. Ось які наші підлітки UActive!

Оксана Столяр з досвіду роботи

59 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page