з досвіду роботи
вчителя математики
Зарванської О.О.
Освіта має бути не тільки обов’язкова, а і доступна для кожного . Намисто-жіноча прикраса, що носять на шиї, виготовляється з різного матеріалу (буси, коштовного каміння…). Виготовляється за технологією: бусина нанизується на нитку. Але до чого тут намисто?
Знання – як намисто прикрашають інтелектом людину і нанизуються на нитку поступово: бусина за бусиною, від уроку до уроку. Якщо хоча б одна бусина не буде нанизана - намисто на вийде. Так і знання. Втратив урок- далі знання майже неможливо засвоїти.
Давно замислювалась над питанням:
- Як бути вчителям природничих дисциплін, коли учень пропустив урок (бусина на нитку не нанизана), як допомогти наздогнати пройдений матеріал?
Вихід знайдено!
STEM – це один із трендів у світовій освіті, який передбачає змішану середу навчання, і показує дитині, як застосовувати науку і мистецтво воєдино в повсякденному житті.
Як водиться всі наукові впровадження треба випробувати на собі!
Інженерна думка + творчий підхід: комп'ютер, камера, графічний планшет, програмне забезпечення, навчальна платформа... Все є!
1 Повідомити учням, коли приєднатися до відео конференції.
2 Підключити веб-камеру, планшет.
3 Відкрити програму OneNote,із заготовленим навчальним матеріалом.
4 Активізувати посилання Meet в класрум.
5 Почати працювати.
Учні, які хворіють (себе нормально почувають) мають можливість бути активними учасниками навчального процесу, починаючи від перевірки домашнього завдання, спостерігати пояснення навчального матеріалу, приймати участь в обговоренні.
Переваги та недоліки такого методу організації навчального процесу на уроці:
Переваги
Всі учні охоплені навчальним процесом
Є можливість перевірити домашнє завдання кожного учня
Для ВСІХ учнів пояснення навчального матеріалу доступне в зручний для них час
Пояснення нового матеріалу відбулося і є доступним для будь-якого учня, претензій з боку контролюючих органів не буде
Недоліки
Тривала підготовка уроку
Використання коштовного обладнання та використання відповідного програмного забезпечення
Відсутність інтерактивної роботи на уроці, переважають репродуктивні форми роботи.
Неможливо застосувати такий формат роботи для уроку формування навичок (якість камери не дозволяє проводити відеозйомку роботи біля дошки).Учні, які працюють в класі залишаються без оцінювання.
Учні можуть перестати відвідувати взагалі уроки.
Спробували - вийшло! Учні в класі дивляться пояснення нового матеріалу, зразки виконання завдань на екрані через проєктор, а учні, які вдома, – через комп’ютер! Невстигаючих немає! Вихід знайдено!
Kommentare