Самоврядування – це належним чином організована робота, для того, щоб однаково добре жилося всім, хто разом вчиться або працює… Щоб один одного не кривдили, не перешкоджали, не докучали… Щоб допомагали, піклувалися, стежили за порядком і правопорядком… Януш Корчак
Уявіть собі, що наше життя – це один нейтральний колір, а всі люди за характером однакові, мають одні й ті ж самі здібності, виконують однотипну роботу… Чи людство тоді б прогресувало?! Наш час потребує не однотипного характеру людей – а ЛІДЕРІВ нової формації, людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно та приймати нестандартні рішення. Саме таким, на мою думку, і має бути ВИПУСКНИК ШКОЛИ. Це лідер, який не тільки повинен мати знання того, як повести людей за собою, а й як зробити так, щоб вони тобі повірили.
Учнівське самоврядування, правильно організоване педагогами, відкриває невичерпні можливості для постійного вдосконалення виховного процесу. Воно сприяє розвитку учнівської ініціативи, яка стає джерелом нових знахідок та перемог, згуртуванню колективу. Саме це і вплинуло на мій вибір у роботі з учнівським колективом. Пріоритетом обраної виховної моделі – учнівське самоврядування є прагнення підготувати особистість підлітка до тих життєвих ситуацій, в яких йому доведеться діяти в майбутньому, доступними засобами, в контексті особистісно орієнтованого навчання, допомогти перейти йому на якісно новий рівень розвитку, трансформувавшись в суб’єкта власної життєтворчості та життєдіяльності, здатного самотужки зайняти притаманне лише йому місце в людському соціумі, долаючи всі можливі перепони, адаптуючись до умов, що змінюються.
Kommentare