24-25 вересня 2021 року
Творча група вчителів географії Миколаївщини брали участь в семінарі-практикумі «Географія: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку», що відбувся на базах Херсонського державного університету, Національного природного парку «Олешківські піски», Біосферного заповідника «Асканія- Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна. Учасником заходу стала вчитель Миколаївського класичного ліцею - КРЕМПОВСЬКА Т.Я. Освітянам розповіли про функціонування й розвиток Херсонського державного університету та потенціал найстарішого факультету освітнього закладу – біології, географії та екології. Символічно , що Тетяна Ярославівна випускниця цього факультету. Непогана нагода дійсно проаналізувати наскільки змінився освітній заклад за останні 20 років.
А зміни суттєві: найпотужніший освітній заклад півдня України, комфортне середовище й гідні умови для студентів: новітні лабораторії з потужним обладнанням, розвинена інфраструктура, сучасний бібліотечний комплекс тощо.
Гостей привітали ректор ХДУ Олександр Співаковський та перший проректор Сергій Омельчук. Олександр Співаковський, перш за все, відмітив давні дружні відносини й тісну співпрацю Херсонського державного університету з Миколаївським обласним інститутом післядипломної освіти. І наголосив на значущості професії вчителя. «Вчителі – головний кордон. Ми бачимо, як іде стагнація, що відбувається з освітянами і зменшується набір на вчительські професії до ЗВО», – зазначив Олександр Співаковський.
«Ми повинні забезпечити якісну освіту і рівний доступ до всього. І ті титанічні зміни, що відбуваються, стосуються, в першу чергу, нас», – наголосив Олександр Співаковський. Декан факультету біології, географії і екології Ігор Пилипенко привітав гостей і зазначив, що Херсонський державний університет завжди залюбки ділиться власним досвідом і розширює кордони співпраці.
Для гостей була організована екскурсія університетом й факультетом біології, географії і екології. Проректорка з навчальної та науково-педагогічної роботи, професорка кафедри географії та екології Дар’я Мальчикова прочитала відкриту лекцію під час якої розповіла вчителям-географам про те, як змінюється предмет і об’єкт географії в сучасному динамічному світі. Вона наголосила на проблемах, що існують та ознайомила з особливостями модернізації змісту географічної освіти. Надалі для гостей провели екскурсію університетом й ознайомили з інфраструктурою освітнього закладу. Вони відвідали лабораторію робототехніки, Наукову бібліотеку, басейн та оновлене паркове містечко університету. Вчителі з Миколаївської області побачили чим пишається університет сьогодні, як тут працюють над підвищенням якості освіти, підготовки вчителів і фахівців в цілому.
Comments