top of page

ПЕДРАДА“Інноваційний потенціал сучасного педагога - здатність створювати, сприймати, реалізовувати"

Обновлено: 29 нояб. 2021 г.

Ткач уже через годину бачить плоди своєї праці. Сталевар через кілька годин радіє з гарячого потоку металу – це вершина його мрії. Хлібороб через кілька місяців милується колосками, жменею зерна, вирощеного в полі... А вчителеві треба працювати роки і роки, щоб побачити те, що він замислив; ні в кого так часто не гостює почуття незадоволення, як у вчителя…


Українська освіта XXI століття потребує кардинальних змін у структурі, змісті і технологіях навчання. В умовах України готовність до змін конкретизується у вимогах підготовки учнів до життя.

Яким буде світ у середині нинішнього століття, важко уявити. Тому навчальний заклад як простір життя має готувати своїх вихованців до змін, розвиваючи в них такі якості, як мобільність, динамізм, конструктивність.

Входження молодої людини у глобалізований, динамічний світ, у відкрите суспільство підвищує роль життєвої і соціальної компетентності учнів навчального закладу.

Розвиток суспільства потребує від педагогічної науки інноваційних підходів та методів навчання. Однією з важливих якостей педагога, умовою успішності його як професіонала є, безперечно, готовність до інноваційної діяльності.


В основі дослідницької, інноваційної діяльності лежить слово «само»: самоосвіта, самовиховання, саморозвиток, які є усвідомленою потребою в постійному вдосконаленні своєї професійної діяльності.

Рушійною силою інноваційної діяльності є педагог як творча особистість, оскільки суб'єктивний чинник є вирішальним під час пошуку, розробки, упровадження і поширення нових ідей.

Творчий учитель має широкі можливості і необмежене поле для інноваційної діяльності, оскільки на практиці може експериментувати і переконуватися в ефективності методик навчання, коригувати їх, здійснювати докладну структуризацію досліджень освітнього процесу, пропонувати нові технології та методи навчання. Основна умова такої діяльності - інноваційний потенціал педагога.

Сучасний педагог у освітньому процесі повинен намагатися вдосконалювати свою роботу, використовувати нові форми, методи, засоби, прийоми на уроках. Ілюструє думку народна мудрість: «Не навчайте дітей так, як навчали нас. Вони народилися в інший час.» Тому вчитель–майстер має розглядати кожного учня як окрему особистість з її поглядами, переконаннями, почуттями. Саме інноваційні технології, зокрема інтерактивні, передбачають розв’язання цього питання. Звичайно, що впровадження даних технологій не є легкою справою навіть для досвідченого педагога і потребує ґрунтовної підготовки (підбір матеріалів, складання плану, ретельне вивчення індивідуальних особливостей учнів класу та ін.). Але той вчитель, який прагне розкрити всі здібності і таланти своїх учнів, навчити їх вчитися, знаходити істину, обов’язково буде шукати шляхи вдосконалення своєї методики.

Педагогічну діяльність можна вважати інноваційною, якщо:

запропоновані нововведення забезпечують вищий рівень розвитку особистості;
відповідають сучасним концепціям і гарантують досягнення принципово нових результатів;
підвищують загальний стан всебічного розвитку особистості в цілому та якість освітнього процесу зокрема;
дозволяють вирішити дидактичну проблему, яка складно вирішується традиційними методами;
є науково-обгрунтованими, доступними, життєздатними.





10 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page