top of page

Засоби емоційної і психологічної підтримки учасників освітнього процесу (Морозова В.Б.-ЗДНВР)



Учасники освітнього процесу - це педагоги, учні та батьки. І якщо розглянути піраміду потреб у емоційній та психологічній стабільності, то нам важливо, щоб наші учні були емоційно та психологічно стабільними. А це значною мірою залежить від емоційного та психологічного стану батьків. І саму на педагогів покладається завдання підтримки і батьків, і учнів. А здійснити підтримку може той учитель, який сам є емоційно та психологічно стабільним. Тому сьогоднішнє заняття для нас, педагогів. Одним із засобів психологічної підтримки є проведення хвилинок емоційного розвантаження. Їх можна приурочити до дати. Отже, 13 лютого У 1867 році у Віденському музичному залі "Діана" вперше був виконаний вальс Йоганна Штрауса "На прекрасному блакитному Дунаї". Він є в деякому роді неофіційним гімном Австрії і традиційно виконується на біс на новорічному Віденському концерті. (Звучить музика)

ПРИЙОМИ ТЕХНІКИ «МАЙНДФУЛНЕСУ» Термін «майндфулнес» (mindfulness) в перекладі з англійської означає «повна свідомість», «уважність», «зосередженість» Майндфулнес – це, з одного боку, практика, а з іншого, стан особливого ставлення до думок і переживань. Ця практика була адаптована зі східних медитацій. Велика кількість досліджень показують її вплив на зменшення рівня тривоги, поліпшення настрою та свідомого контролю, що на рівні мозку зображається, якщо говорити простими словами, у розвитку лобних часток. Розвиток лобних часток допомагає простіше брати під контроль мигдалину – джерело сильних базових емоцій страху, гніву та суму. Щоразу, коли думки «перетягують ковдру на себе», помічаєте це, зазначаєте для себе та повертаєтеся до відстороненого спостереження за ними



Вправа “Річка уносить листя” - я спостерігаю за своїми думками” Заплющте очі, уявіть себе на березі ріки. Річкою пливе листя. Ви спостерігаєте за цим листям. Невідворотно до вас приходять різні думки. Ваше завдання – помічати, що це за думки, садити їх на листочки та спостерігати, як вода відносить їх. Зазвичай ми починаємо думати наші думки, сперечатися з ними чи, навпаки, намагатися їх не думати чи прогнати. Треба просто спостерігати за думками, відсторонюючись. Ви спостерігач, ви не маєте думати всі свої думки, ви обираєте, що вам робити. Ще одна порада з практик майндфулнесу Знайдіть собі справу мінімум на 30 хвилин на день, під час якої ви відчуваєте спокійну радість. Це може бути прогулянка, читання книжки – будьщо, що приносить вам задоволення. Якщо у вас з’являється почуття провини, що начебто ви не маєте права отримувати задоволення, згадайте правило, що супроводжує випадіння кисневих масок у літаку: якщо ви подорожуєте з дитиною, маску одягайте спочатку на себе, а потім – на дитину, бо якщо вам стане погано, ви нікому допомогти вже не зможете. Ще одна техніка стабілізації та повернення зі світу думок у реальність. Назвіть десять речей навколо вас, сім звуків, які ви чуєте (можна самостійно створити якийсь звук, якщо не вистачає), п’ять торкань, три відчуття у тілі (також якщо не вистачає, створити самостійно), відчуйте один запах. У процесі цієї вправи ви так чи так перемикаєтеся на спостереження не за вашими думками, а на спостереження за реальним світом. Керуйте своїми думками, керуйте емоціями і допоможіть це зробити і дітям, і батькам.



6 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Commentaires


bottom of page